Droga Pojednania

Zapraszamy na Drogę Pojednania i do Domu Pojednania!

Brama triumfalna dedykowana Matce Bożej Łęgowskiej z modlitwą św. Bernarda

Granitowe płyty upamiętniające laureatów wyróżnienia "Człowiek Pojednania i Pokoju" (od 2013 roku)

 

Przy Drodze Pojednania znajduje się osiem stacji, które są zaproszeniem do modlitwy w różnych intencjach związanych z pojednaniem za wstawiennictwem osób związanych z historią Łęgowa i z dziełami łęgowskimi. Przy Drodze Pojednania jest też grota z figurą Jezusa i z ołtarzem.

Stacja 1. Za wstawiennictwem św. Mikołaja - Módlmy się o pojednanie muzułmanów i chrześcijan, a także o zbliżenie chrześcijan i żydów.

Stacja 2. Św. Oliwio, wypraszaj pokój naszym dniom!

Stacja 3. Za wstawiennictwem bł. ks. Bronisława Komorowskiego - Módlmy się o zgodę i pojednanie z sąsiednimi narodami, z którymi dzieli nas rachunek wzajemnych krzywd, ale i łączy wspólna historia.

Stacja 4. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II - Módlmy się o pojednanie między katolikami, prawosławnymi i protestantami.

Stacja 5. Za wstawiennictwem św. Wojciecha - módlmy się o pojednanie między politykami, od których zależy los Poski o pomyślność dla naszej Ojczyzny. 

Stacja 6. Za wstawiennictwem o. Iwa Rowedera - módlmy się o zgodę i pojednanie w naszych rodzinach.

Stacja 7. Za wstawiennictwem o. Urbana Muellera - módlmy się o pojednanie z Bogiem dla tych, którzy odeszli od Nieego przez grzech lub z powodu zgorszenia grzechem innych chrześcijan.

Stacja 8 obrazuje genezę Sanktuarium Pojednania...

ZAPRASZAMY!

 

 

 

Free Joomla! template by Age Themes

            *