Chrzest św.

Sakrament Chrztu jest udzielany w każdą niedzielą o godz. 11.15, na 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do pozostania na Mszy św. podczas której wspólnota wiernych modli się w intencji dziecka, jego Rodziców i Chrzestnych. Jeśli stan dziecka na to nie pozwala, to niech Rodzice i Chrzestni uczestniczą bez dziecka w innej Mszy św..

Zgłoszenie chrztu:
w tygodniu przed Chrztem (ze względu na kolejność wpisów w Księdze Chrztów). Potrzebny jest akt urodzenia dziecka (do wglądu). Chrzestni powinni być praktykującymi katolikami (powinni też na Mszy św. przystąpić do Komunii św. w intencji dziecka).

Jeśli Rodzice dziecka mają trochę skomplikowaną sytuację życiową, to niech przybędą oboje do księdza proboszcza. Bez obawy! W Łęgowie prowadzone jest Sanktuarium Matki Bożej Orędowniczki Pojednania, a nie przedstawicielstwo Ministerstwa Wojny.

Prawo kanoniczne zezwala na udzielenie Chrztu proboszczowi miejsca zamieszkania rodziców dziecka. Jeśli rodzice chcą, aby Chrzest odbył się w innej parafii, to powinni uzyskać zgodę swojego proboszcza, a następnie udać się do wybranej parafii.

METRYKI CHRZTU:

W kancelarii parafialnej jest Księga Chrztów od 1878 roku.

Informacje o starszych księgach:

Archiwum Archidiecezji Gdańskiej, Gdańsk Oliwa, ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 2

Dawniej stare księgi znajdowały się w:
KATHOLISCHES KIRCHENBUCHAMT, 53113 Bonn, Kaiser Str. 163
Postanschrift: Postfach 2962, 53019 Bonn